kontakt@lablajk.pl

+48 602 116 161 | +48 503 582 871

Skąd Pomysł?

Chęć stworzenia czegoś razem była gdzieś głęboko w nas od zawsze. Pomysł wykiełkował pewnego dnia, kiedy Karola była chora i kłębiły się w jej organizmie różne wirusy i pomysły. Przesyłała je do Marty (oczywiście chodzi tu o jej myśli, a nie o drobnoustroje), a ta racjonalnie je selekcjonowała. Było widać, słychać i czuć, że Lablajk (chociaż jeszcze wtedy nie miał imienia i był po prostu projektem X) przypadł do naszych serc zdecydowanie najbardziej. Obie wiedziałyśmy, że Lablajk jest świetnym wyrazem tego, co jest w naszych głowach, tego co chcemy w życiu robić i, co najważniejsze, jest idealnym połączeniem nas dwóch. Fakt jest taki, że Karolina zawsze zapamięta to, co akurat Marcie umknęło i na odwrót. Uzupełniamy się idealnie i zostałyśmy stworzone do współpracy (było to widać przy nauce do kolokwiów). Choć odbieramy świat na innych falach, to kto powiedział, że nie mogą one ze sobą interferować? Wynikiem tego jest nowa (lablajkowa) przestrzeń, którą obie tak kochamy…

Kilka Słów O Instruktorkach:

Karola

To biznesowa i emocjonalna dusza Lablajka. Odkąd zaczęła myśleć o Lablajku, codziennie pokazuje, że szczery uśmiech na co dzień jest podstawą każdej firmy. Nie wierzycie? Poznajcie Karolę.
W 2012 roku przypieczętowała 5-letnie studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej otrzymując dyplom z wyróżnieniem i tytuł magister inżynier. Będąc dumna ze swoich dokonań w trakcie studiów, postanowiła kontynuować przygodę z nauką podczas doktoratu wśród naukowców, z którymi miała styczność na co dzień. Obecnie jest na trzecim roku studiów doktoranckich i nie mogłaby sobie wyobrazić lepszego miejsca do rozwijania się i codziennej pracy nad sobą niż to, które ma w zespole ludzi, których tak bardzo podziwia. Od września 2014 roku Karolina odnalazła swoją drugą stronę osobowości (a może jest to jej pierwsza osobowość?) poprzez zdobycie tytułu MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ten moment uważa za punkt zwrotny w jej życiu. Okaże się, czy obrała dobry kierunek…
Odkąd powstał Lablajk, Karola zwariowała na punkcie dzieci i młodzieży. Jest nimi zachwycona, zafascynowana, w każdym widzi geniusza i chce wydobywać jego potencjał. Karolina dba w Lablajku o profesjonalną atmosferę, tak aby każdy klient (młody człowiek) został zainspirowany. Jest zakręcona na punkcie nowatorskiego podejścia do prowadzenia zajęć, różnych technik efektywnego i kreatywnego myślenia i zapamiętywania.

Lablajk to jej pasja, a możliwość współtworzenia go z przyjaciółką to spełnienie marzeń.

Marta

Zdecydowanie naukowa i doświadczona połowa Lablajka. Marta to umysł ścisły z wieloletnią praktyką prowadzenia zajęć, korepetycji z młodzieżą. Zna odpowiedzi na najdociekliwsze pytania młodych ludzi niezależnie od tego czy pyta 3 letnia Maja, 7 letni Staś, 16 letnia Ola czy 30 letni Janusz. Jej motywacją w stworzeniu Lablajka była chęć udzielania odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, w tym również na te najtrudniejsze typu: „a po co mi to/ po co mam się tego uczyć?”. W swoich odpowiedziach zawsze odwołuje się do świata rzeczywistego (mimo tego, iż uwielbia czytać fantastykę). Największą satysfakcją dla Marty są słowa jej uczniów „to takie proste… Dlaczego nikt nam nie tłumaczy tego w taki sposób?”. Dlatego jej pragnieniem jest zmiana podejścia do nauk przyrodniczych na bardziej otwarte. Chce, aby jej uczniowie widzieli frajdę w odkrywaniu reguł rządzących światem. Marta ukończyła Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej tego samego dnia co Karola. Chcąc rozwijać się dalej, wybrała studia doktoranckie w Kolegium Międzywydziałowym Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych Uniwersytetu Warszawskiego. Wie bowiem, że zjawisk przyrodniczych i otaczającego nas świata nie da się wytłumaczyć czerpiąc wiedzę tylko z jednego wąskiego zakresu wiedzy.
Marta kieruje podstawą programową i merytoryczną Lablajka. To dzięki niej każde zajęcia mają swój cel, kształt i są tak niesamowicie ciekawe. Uczestnicy jej zajęć zawsze wychodzą, jak nie z sagankiem, to co najmniej z sakiewką dobrze przyswojonej wiedzy. Marta nie patrzy na świat przez różowe okulary, ma swoje czerwono-granatowe, które pozwalają jej widzieć świat takim, jakim jest i czerpać z niego jak najwięcej dla siebie i innych.

Lablajk to dla niej powiew świeżego wiatru, który pozwala jej na chwilę oderwać się od ziemi.

Do Góry ↑