kontakt@lablajk.pl

+48 602 116 161 | +48 503 582 871

Gdzie mogą odbywać się zajęcia?

Miejsca nauki

Przedszkola oraz szkoły to najlepsze miejsce, aby zorganizować wspaniałe zajęcia uzupełniające wiedzę zdobytą podczas szkolnych lekcji

Wydarzenia okolicznościowe

Spotkania z nami mogą być atrakcją na imprezach urodzinowych, imieninowych, a także na uroczystościach takich jak komunie czy wesela

Imprezy firmowe

Możemy rozbudzać ciekawość Twojego dziecka również podczas eventów organizowanych dla najmłodszych w Twojej firmie

Przestrzeń dla osób chcących odnaleźć cel nauki. Interaktywne zajęcia, które prowadzimy, są związane z obszarami chemii, biologii, fizyki i geografii. U nas nie ma ławek, tablicy i nudy. Nasze mózgi nie lubią rutyny i bezcelowego uczenia się na pamięć. Dlatego każde lablajkowe warsztaty to doświadczenia, gry i zabawy zorganizowane w taki sposób, aby zachęcić mózg do poznawania otaczającego nas świata. Sprawimy, że nauki ścisłe przestaną być czarną magią, a dadzą podstawę, dzięki której jasne staną się zjawiska spotykane w życiu codziennym. Pokonywanie wyzwań stawianych podczas naszych warsztatów sprawia wielką satysfakcję, a tym samym emocje z tym związane utrwalają wiedzę. Nie chodzi nam o pokazywanie miszmaszu widowiskowych eksperymentów, a o kompleksowe ujęcie danego tematu.

Bomba Wiedzy! - Krótki Opis Naszych Zajęć

Owocowa Elektrownia
O tym, że owoce to samo zdrowie i powinniśmy z ich dobrodziejstwa korzystać codziennie wie każde dziecko. Dzięki lablajkowym zajęciom odkryte zostaną również inne zalety owoców. Stworzymy razem własną „owocową baterię”, którą zasilimy źródło światła. Doświadczenie to będzie doskonałym punktem wyjścia, aby lepiej przyjrzeć się pojęciu m.in. obwodów elektrycznych. Porozmawiamy o bezpiecznym korzystaniu z urządzeń podłączonych w domu do prądu, wskażemy alternatywne źródła pozyskiwania energii i to nie tylko te powszechnie znane jako źródła odnawialne, a także poszukamy razem innych baterii i sposobów akumulowania energii.
Kolorowy Świat
Kolorowy świat, czyli skąd się bierze tęcza i otaczające nas kolory.
Podczas tego zagadnienia chcemy przedstawić szczególne właściwości fali świetnej: jej załamanie, ugięcie a także uzyskiwanie kolorów dzięki pochłanianiu i odbijaniu światła o różnej barwie od powierzchni obiektów. Opowiemy o różnych urządzeniach, które zostały wymyślone z wykorzystaniem właściwości tej szczególnej fali elektromagnetycznej, a także o budowie najdoskonalszego detektora - ludzkiego oka.
Prawdziwi Twardziele
Czy prawdziwy twardziel nie pęka?
Uczestników spotkania zaznajomimy ze skalą twardości Mohsa (dowiedzą się, czy rzeczywiście diament jest najtwardszą znaną substancją). Porozmawiamy o tym, która część naszego ciała jest najtwardsza i dlaczego mimo tego trzeba o nią bardzo dbać, żeby jej nie zniszczyć. Przedstawimy znane i te bardziej tajemnicze stany skupienia materii.
Obalamy Mity
Obalamy mity
Podczas tego spotkania opowiemy o najczęściej spotykanych mitach ze świata przyrody i nauki. Zdradzimy mnóstwo ciekawostek z otaczającego nas świata. Dowiecie się między innymi czy każde ukąszenie jadowitego węża jest groźne oraz dlaczego tak bardzo swędzi nas ugryzienie komara. Jesteśmy otwarte na pytania od strony grupy a tym samym podejmujemy nie lada wyzwanie, ponieważ nie ma trudniejszych pytań niż te zadawane przez dziecko.
W Krainie Snu
W trakcie tych zajęć zapoznamy się z poszczególnymi fazami snu. Odkryjemy jak najlepiej jest zasnąć i obudzić się jak najbardziej wypoczętym i pełnym energii od samego rana. Porozmawiamy o tym, dlaczego w ogóle musimy tracić czas na sen i jak sprawić, żeby marzenia senne nie uciekały nam tak szybko z głowy. Dowiemy się, dlaczego delfin nie utonie podczas drzemki i poznamy wiele innych tajemnic ze świata snu zwierząt.
Co Nas Kręci
Dowiemy się w jakim kierunku i jak szybko pędzi nasza planeta. Zarówno z młodszymi jak i starszymi odkrywcami porozmawiamy o tym, które z otaczających nas zjawisk związane są z ruchem Ziemi. Przekonamy się jakie są jego konsekwencje, m.in. zastanowimy się czy wielkie migracje zwierząt są z nim związane. Podyskutujemy o porach roku i o tym skąd się wzięły znaki zodiaku.
Co Wokół pHiszczy
Czy na pewno nie powinniśmy pić coli? Czy soki owocowe są w 100% zdrowe? Dlaczego jedne mydła są lepsze od innych? Podczas tych zajęć poznamy czym jest skala pH i przekonamy się osobiście, gdzie na tej skali leżą substancje, których używamy na co dzień w kuchni, w łazience, a nawet te, które często ze smakiem wypijamy. Zajęcia te pozwolą przekonać się jak kwaśny jest świat, który nas otacza. Opowiemy również o domowych sposobach otrzymywania środków czystości i jak to się dzieje, że one działają. Co wokół pHiszczy jest warsztatem, który pozwoli każdemu dziecku bezpiecznie „dotknąć” chemii! Jesteśmy przekonane, że dzięki takiemu doświadczeniu nie będzie to ostatnie zetknięcie z nauką.
Trenowanie
Słyszymy wokół jak ważny jest trening dla ciała i umysłu. Podczas zajęć, dowiemy się co dokładnie dzieje się z naszym ciałem podczas wysiłku fizycznego, a także w jaki sposób i dlaczego wpływa to na nasze samopoczucie. Ale nie tylko mięśnie można trenować. Podczas warsztatów przeprowadzimy również mini-trening dla naszych szarych komórek i powiemy jak namówić nasz mózg do łatwiejszego zapamiętywania i rozwiązywania problemów. To nie koniec ciekawostek. Przypomnimy wam również, że oprócz tego, że ciało możemy przygotować do wysiłku fizycznego, a mózg do łatwiejszego przyswajania informacji, tak i nasz organizm możemy również „wytrenować” do walki z chorobą. Szczepionka jest próbą generalną dla naszego układu odpornościowego i przygotowuje go na atak wirusów. Aby dowiedzieć się więcej o różnych formach trenowania siebie, jeżeli ciekawi was czym są zakwasy i z czego składa się katar serdecznie zapraszamy na spotkanie z nami.
DNA
Tak jak kod kreskowy niesie informacje o produkcie w sklepie, tak kod genetyczny opisuje wszystkie cechy żywego organizmu. Po rozszyfrowaniu go będziemy wiedzieli, czy np. osoba jest wysoka czy niska, jaki ma kolor włosów lub oczu. Podczas zajęć poznamy budowę DNA. Dowiemy się jak dużo mamy go w sobie i jak ono się tam mieści. Zastanowimy się czy rzeczywiście jest w nim zapisana długość naszego życia. Spróbujemy przewidzieć wygląd przyszłych pokoleń i pozgadujemy jak dużo wspólnego mamy z muszką owocową i bananem.
Chemia Od Kuchni
Jest to kolejny warsztat bezpiecznie wprowadzający naszych studentów w tajemnice nauki. Korzystając tylko z substancji, które są dostępne dla każdego, wykonamy razem widowiskowe eksperymenty! To jednak nie koniec. Na podstawie zaobserwowanych zjawisk wytłumaczymy w jaki sposób osiągnęliśmy taki efekt, jakie zjawiska odpowiadają np. za rośnięcie ciasta i w jaki sposób otrzymać niepękające bańki mydlane. Zdradzimy przepisy na inne ciekawe doświadczenia, które uczestnicy warsztatów, bazując na zdobytej już wiedzy, będą mogli z małą pomocą rodziców wykonać w domu. Zapraszamy do świetnej zabawy w chemicznej kuchni.
O Przekazywaniu Informacji Słów Kilka
Kiedy myślimy o przekazywaniu informacji pewnie pierwszym sposobem, który przyjdzie nam na myśl będą smsy. Wasi rodzice 20 lat temu pomyśleliby pewnie o rozmowach telefonicznych, a dziadkowie o listach i telegramach. Poznamy sposoby przemieszczania się informacji w światłowodzie, pomiędzy telefonami i w drucie telegraficznym. Spróbujemy wymyślić odmienne sposoby przekazywania informacji z wykorzystaniem innych zjawisk fizycznych. Stworzymy również własne urządzenia do komunikacji na odległość. Ale to nie wszystko. Zastanowimy się jak to się dzieje, że nasza ręka wie jak się poruszyć, kiedy o tym pomyślimy. W jaki sposób wiemy, że jesteśmy głodni lub śpiący i czy rzeczywiście wszystkim kieruje nasz mózg. Z nami poznasz sposób przekazywania informacji na dzikim zachodzie i we współczesnym świecie. Aby dowiedzieć się, jaki jest obecnie najszybszy sposób przekazywania danych i co łączy Europę z Ameryką Północną zapraszamy na spotkanie z nami.
Mikro- I Makroświat
Czy zastanawialiście się kiedyś, co ma wspólnego ze sobą budowa atomu i budowa wszechświata? Podczas tych zajęć wychodząc od najdrobniejszych znanych elementów materii, powiemy w jaki sposób tworzą one odrobinę większe układy, które możemy obserwować za pomocą mikroskopu czy lupy. Dowiemy się, jak składają się one razem w organizmy żywe i materię nieożywioną. W końcu oderwiemy się od ziemi, aby przenieść się do kosmosu i zobaczyć czym różni się skład poszczególnych ciał niebieskich. Dowiemy się również czym różni się mikroskop, którego używamy do obserwowania mikroświata od teleskopu, przy pomocy którego poznajemy wszechświat. Jeżeli jesteś gotowy do odbycia fascynującej, niezwykle interdyscyplinarnej podróży z wnętrza siebie, aż po krańce wszechświata koniecznie musisz wziąć udział w tych warsztatach.
Siły W Przyrodzie
Wokół nas występuje mnóstwo zjawisk przyrodniczych i fizycznych: wieje wiatr, spadają liście z drzew, ludzie ślizgają się na ośnieżonych chodnikach, łódki pływają po wodzie a samoloty latają w powietrzu. Dlaczego tak się dzieje? Dowiecie się jak wykorzystywać te zjawiska i jak zapobiegać ich ewentualnym niekorzystnym skutkom Chcemy zaszczepić w Was ciekawość i razem z Wami przyjrzeć się otaczającemu nas światu. Odczarujemy fizykę, aby nie była już postrzegana jako ta nudna i trudna część codziennego życia. Uwierzcie nam, o wiele łatwiej będzie wam zapamiętać o czym mówi trzecia zasada dynamiki Newtona i pierwsza zasada termodynamiki, kiedy poczujecie je na własnej skórze.

Lablajk Działa Także W Terenie!

W okresie wiosenno-letnim organizujemy jednodniowe wycieczki do ekologicznego gospodarstwa. Jest to okazja do zobaczenia flory i fauny polskiej wsi nie tylko w książce. Nasze wycieczki to nie nudne chodzenie po lesie z przewodnikiem. To dzieci będą prowadzić opiekunów od jednej stacji biologicznej do drugiej, podejmując po drodze ważne decyzje oraz rozwiązując przy tym zagadki i problemy. U nas nie ma łatwo, ale jest przyjemnie, bo zdobywa się ogromną satysfakcję z wykonanych zadań. Ponadto taka wiedza zdobyta przy użyciu wszystkich zmysłów zostaje wielokrotnie powtórzona i utrwalona chociażby podczas konkursu przy ognisku.
Preferujemy wyjazdy w soboty, ale każdy inny dzień na potrzeby danej grupy też jest dla nas odpowiedni.

Ciekawi nas co Was interesuje?

Co Was Interesuje?
Wymyślamy tematy zajęć zgodne z potrzebami młodych naukowców do których jedziemy - czyli Was!
Zakres oraz sposób przekazywania informacji zostaje zawsze dopasowany do grupy wiekowej uczestników!
Powiedźcie nam, jaki program mielibyśmy zrealizować, a z pewnością spełnimy Wasze oczekiwania!
Napisz teraz!
Do Góry ↑